Majstrovstvá Slovenska dorastu: titul pre Filipa Kubíčka, striebro na 1500 metrov a osobný rekord Ondreja Hudečka

24.06.2026

Počas víkendu 20. – 21. júna sa v Martine uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky dorastencov a dorasteniek, vrchol domácej atletickej sezóny pre kategóriu U18. Na štart sa postavili najlepší mladí atléti Slovenska a medzi nimi nechýbali ani reprezentanti ŠK Jablonica.

Najväčší úspech zaznamenal Filip Kubíček, ktorý sa stal majstrom Slovenska v behu na 3000 metrov. Vo finále predviedol výborný výkon a časom 9:38,30 min si vybojoval zlatú medailu. Filip tak potvrdil svoju príslušnosť k slovenskej špičke vo vytrvaleckých disciplínach.

Úspešné vystúpenie zavŕšil aj v behu na 1500 metrov, kde obsadil 2. miesto a časom 4:17,60 min si vybojoval striebornú medailu. Z martinského šampionátu si tak odniesol kompletnú zbierku najcennejších úspechov – titul majstra Slovenska aj vicemajstra Slovenska.

Výborný víkend prežil aj Ondrej Hudeček. V behu na 800 metrov obsadil 8. miesto a výkonom 2:09,82 min si vytvoril nový osobný rekord. Na trati 1500 metrov následne finišoval na 11. mieste časom 4:31,12 min, čím uzavrel svoje účinkovanie na národnom šampionáte.

V Martine sa predstavila aj Tamara Svatíková, ktorá nastúpila na štart 100 m prekážok junioriek a zároveň bola prihlásená do sedemboja. Napriek snahe sa jej nepodarilo dokončiť prekážkarskú disciplínu a viacboj pre ňu skončil predčasne.

Majstrovstvá Slovenska opäť ukázali, že ŠK Jablonica dokáže vychovávať atlétov schopných presadiť sa medzi najlepšími na Slovensku. Zisk titulu majstra Slovenska, striebornej medaily a osobného rekordu na vrcholnom podujatí sezóny sú výsledky, na ktoré môže byť celý klub právom hrdý.

Gratulujeme všetkým reprezentantom ŠK Jablonica a ďakujeme za výbornú reprezentáciu klubu na najvýznamnejšom dorasteneckom podujatí roka.